راه اندازی سامانه پایش بر خط بیمارستانی(HIS Live) در مرکز آموزشی درمانی دکتر محمد کرمانشاهی

it

با تلاشهای مستمر و شبانه روزی مدیریت فناوری اطلاعات دانشگاه، فاز اول سامانه پایش برخط بیمارستان های کشور (HIS LIVE) در بیمارستان دکتر محمد کرمانشاهی به صورت پایلوت اجرا شد. 

توسعه سامانه پایش برخط بیمارستان های کشور به منظور پایش و مدیریت پذیرش بیماران در مراکز درمانی و امکان رهگیری آن ها، همچنین برنامه ریزی دقیق تخت های بیمارستانی جهت ارائه خدمات الکترونیکی سلامت ایجاد گردیده است. این سامانه با تطبیق اطلاعات ارسالی سرویس تخت و پذیرش برخط بیماران به کنترل چرخه پذیرش بیماران، پایش آمار مراجعه کنندگان به مراکز ارائه دهنده خدمت، جستجوی بیماران تصادفی، مفقودین، مدیریت توزیع بیماران در مراکز ارائه دهنده خدمت، ارتقای مکانیسم های نظارت حاکمیتی بر پذیرش و ترخیص بیماران در مراکز و نیز مدیریت تخت های بیمارستانی می پردازد. 

در این ساختار، با پذیرش بیمار در بیمارستان ها، اطلاعات پذیرش و بیمه وی به سامانه پرونده الکترونیکی سلامت(سپاس) ارسال می گردد. از سوی دیگر با تغییر وضعیت تخت های بیمارستانی، وضعیت آنها تحت عناوین مختلف اشغال شده، آماده پذیرش بیمار، رزرو شده و خارج از دسترسی به سامانه ارسال می گردد. با قرارگیری اطلاعات در محور مذکور، امکان پایش برخط بیمارستان ها و وضعیت بیماران بستری در تخت های موجود مراکز، میسر می گردد.

۸ آبان ۱۳۹۶ ۰۹:۲۴

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید